- Nowy

Modal content..
AutorzyJerzy Hausner
ISBN978-83-7383-334-0
Rok wydania2008
Strony428
Językipolski
Nr produktuF8829B0DEB
ZabezpieczenieDL-ebwm
Wraz z odrzuceniem koncepcji państwa jako legitymizowanego monopolu przymusu w przeszłość odeszły też modele administracji publicznej jako idealnej – w sensie weberowskim – biurokracji. W głównym nurcie współczesnych rozważań i poszukiwań znalazły się takie kategorie, jak koordynacja działań zbiorowych, współrządzenie czy zarządzanie publiczne.
ze Wstępu Autora
Hausner, zwolennik regulacji rynkowych, jest zarazem znawcą zagadnień określanych w literaturze jako „ułomność rynku” z jednej strony i „niesprawności państwa” z drugiej. Stroniąc od monokazualnych, ukierunkowanych rynkowo orientacji, opisuje wzajemną dialektykę rynku i państwa.
prof. dr hab. Juliusz Gardawski
Istnieje niewątpliwie duże zapotrzebowanie na nowoczesne opracowanie, które w uporządkowany i kompleksowy sposób przedstawia problemy występujące w szeroko rozumianej sferze politycznej, a także zachodzące w niej mechanizmy i tendencje. Podręcznik ten może być wykorzystywany przez studentów wielu kierunków, przede wszystkim ekonomii, zarządzania, nauk politycznych oraz prawa i administracji.
TematykaEkonomia Biznes
AutorzyJerzy Hausner
WydawnictwoMałopolska Szkoła Administracji Publicznej, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Wydawnictwo Naukowe Scholar
Rok wydania2008
ISBN978-83-7383-334-0
AutorzyJerzy Hausner
ISBN978-83-7383-334-0
Rok wydania2008
Strony428
Językipolski
Nr produktuF8829B0DEB