• Nowy

Przegląd Policyjny, nr 3(103) 2011

9,62 zł
Brutto

AutorzyPraca zbiorowa

Rok wydania2011

Strony237

Językipolski

Nr produktu4EC45C17EB

ZabezpieczenieDL-ebwm

Format

redeem

Kupując ten produkt możesz zebrać 9 punktów lojalnościowych . Twój koszyk będzie zawierał 9 punktów Punkty możesz wymienić na kod rabatowy 0,09 zł .


local_shippingOtrzymasz nawet w ciągu 15 sekund

Ilość

„Przegląd Policyjny” redagowany i wydawany przez Wyższą Szkołę Policji jest wydawnictwem o profilu naukowym, eksponującym w różnych aspektach, szeroko rozumianą działalność Policji.

Historia „Przeglądu Policyjnego” sięga roku 1936, kiedy został wydany pierwszy jego numer. Ostatni zeszyt, przed długą przerwą, został wydrukowany w lipcu 1939 r. Wydawanie dwumiesięcznika, przerwane zawieruchą II wojny światowej, wznowiono dopiero po 52 latach. Rzeczywistość polityczna niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej stworzyła klimat do wydania w 1991 roku periodyku wyraźnie nawiązującego do przedwojennej formy, nawet przez zachowanie zbliżonej szaty graficznej.

Obecnie „Przegląd Policyjny” jest kwartalnikiem o profilu naukowym. Na jego łamach są zamieszczane teksty dotyczące organów bezpieczeństwa i porządku publicznego, prawa — zwłaszcza karnego materialnego i procesowego, ale także cywilnego i gospodarczego, kryminologii, wiktymologii, taktyki i techniki kryminalistycznej, psychologii, nauk politycznych, historii najnowszej, historii Policji, organizacji i zarządzania, informatyki.Teksty publikowane w kwartalniku cechuje wysoki poziom merytoryczny i edytorski, ponieważ wcześniej podlegają odpowiedniemu postępowaniu kwalifikującemu (artykuły są recenzowane).

W „Przeglądzie Policyjnym” występują stałe rubryki. Są to: Artykuły (ze streszczeniami w języku angielskim), Omówienia, Orzecznictwo sądowe, Materiały i dokumenty, Komunikaty, Recenzje, Kronika Policji.

Do materiałów publikowanych w kwartalniku sięgają nie tylko przedstawiciele Policji, lecz także odbiorcy innych grup zawodowych.

Pismo stale współpracuje ze specjalistami z różnych dziedzin nauki, zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. z pracownikami naukowymi uniwersytetów w Łodzi, Warszawie, Białymstoku, Toruniu, Olsztynie, Katowicach, Münster, Oklahomie, Salonikach, jak również z Polską Akademią Nauk. Krąg specjalistów współpracujących z „Przeglądem Policyjnym” rozszerza się także o przedstawicieli szkół policji i ośrodków szkolenia.Periodyk trafia systematycznie do bibliotek resortowych i szesnastu uczelnianych w kraju oraz do Ministerstwa Sprawiedliwości. Rozsyłany jest do Komendy Głównej Policji i wszystkich komend wojewódzkich, powiatowych i miejskich.

„Przegląd Policyjny” można prenumerować w Wydziale Wydawnictw i Poligrafii Wyższej Szkoły Policji po przedstawieniu pisemnego zamówienia oraz kupować pojedyncze egzemplarze w naszym sklepie internetowym lub składając zamówienie pocztą.

TematykaPrawo Książki dla praktyków

AutorzyPraca zbiorowa

WydawnictwoAkademia Policji w Szczytnie

Rok wydania2011

4EC45C17EB